umów się online

umów się online

Od dawna jesteśmy świadomi, że zdrowie wiąże się z ruchem. Już praczłowiek – podobnie jak my dzisiaj – podświadomie ruchami ręki rozcierał stłuczone miejsce swego ciała lub ruchami kończyny pokonywał sztywnienie uderzonego stawu. W starożytności medycyna była umiejętnością leczenia, a gimnastyka, odnosząc się do prawie całej sfery ówczesnej kultury fizycznej, była sztuką życia w dobrym zdrowiu. Marsze, biegi, zapasy, kąpiele i naprzemienne nacierania ciepłą i zimną wodą były podstawowymi środkami terapeutycznymi.

REHABILITACJA MEDYCZNA

Rehabilitacja medyczna jest stosunkowo nową i wciąż rozwijającą się specjalnością. Ma na celu przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, również zdolności do wykonywania pracy oraz uczestnictwa w życiu społecznym. Rehabilitacja jest składowym elementem procesu terapeutycznego, równoważnie z pozostałymi metodami leczenia.

Podstawowymi środkami rehabilitacji medycznej są; kinezyterapia (leczenie ruchem), terapia zajęciowa, psychoterapia.

Rehabilitacja medyczna stara się zniwelować wpływ niepełnosprawności (jakiekolwiek ograniczenie lub brak - wynikający często z uszkodzenia - zdolności do normalnej aktywności) na organizm ludzki.

 Skolioza, niedowład, choroby nerwowo-mięśniowe - im wcześniej rozpoczniemy rehabilitację, tym większe mamy szanse na powrót do zdrowia. 

Centrum Rehabilitacji Reha Prestige - Gdynia, znajdziesz doświadczonych specjalistów fizjoterapetów, którzy dopasowują terapię indywidualnie w zależności od potrzeb. Rehabilitujemy osoby, które mają problemy sylwetki, bóle kręgosłupa, wady postawy różnego pochodzenia i czasu.

 

Zacznij jak najszybciej i zachowaj swoje zdrowie jak najdłużej!

 

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia