umów się online

umów się online

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

Poczuj się zdrowa, poczuj się piękna

 

Słyszałaś o fizjoterapii urologicznej i ginekologicznej lub terapii dna miednicy? 

Czym fizjoterapia

uroginekologiczna może mi pomóc?

 

Elementem terapii uroginekologicznej jest  przygotowanie pacjentek do porodu, praca z bliznami po cięciu cesarskim oraz nacięciu krocza. Zajmujemy się również edukacją kobiet w zakresie świadomości swojego ciała, budowania zdrowych nawyków, tak aby ustrzec się przed kobiecymi dysfunkcjami, które znacząco obniżają komfort życia pacjentek Wyróżnia nasz wszechstronne podejście. Nasze fizjoterapeutki uroginekoglogiczne przyjmują również przypadki ortopedyczne dzięki czemu przypatrzą się Twojemu problemowi z perspektywy całego ciała a nie zaburzeń tylko jednego obszaru. Takie podejście sprawia że na co dzień pomagamy bardzo wielu pacjentkom, pomożemy i Tobie

Możemy Ci pomóc w takich problemach jak:

Katarzyna Zając 

Fizjoterapeutka 

uroginekologiczna

Martyna Józefczyk

Diagnostyka uroginekologiczna wykonana przez fizjoterapeutę obejmuje ocenę postawy ciała, badanie ruchomości stawów, testy funkcjonalne. Ważnym elementem jest również badanie pracy i siły mięśni dna miednicy 

Cała placówka pracuje jako kolektyw, przyjmują u nas specjaliści z dziedzin takich jak fizjoterapia dziecięca, korekcja wad postawy, fizjoterapia ortopedyczna a nawet fizjoterapia stomatologiczna. Całym zespołem pomagamy naszym pacjentkom jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty.

Zadzwoń

Fizjoterapia uroginekologiczna, znana również jako fizjoterapia dna miednicy, jest specjalistycznym obszarem fizjoterapii, który skupia się na leczeniu problemów związanych z dolną częścią jamy brzusznej, dnem miednicy i narządami płciowymi.

Fizjoterapeutka 

uroginekologiczna

umów się

umów się

 

Nietrzymanie moczu: Fizjoterapia może być stosowana w leczeniu różnych rodzajów nietrzymania moczu poprzez wzmacnianie mięśni dna miednicy.

Obniżenie narządów miednicy: W przypadkach, gdy narządy takie jak macica, pęcherz moczowy lub odbytnica opadają fizjoterapia może pomóc w ich stabilizacji 

Ból w obrębie miednicy: Fizjoterapia może być pomocna w leczeniu przewlekłego bólu miednicy, w tym bólu związanego z endometriozą, bólów pooperacyjnych, czy bólów mięśniowo-szkieletowych w obrębie miednicy.

Dysfunkcje seksualne: Niektóre problemy seksualne, takie jak bolesne stosunki (dyspareunia) czy brak orgazmu, mogą być leczone za pomocą fizjoterapii dna miednicy.

Przygotowanie do porodu i rekonwalescencja po porodzie: Fizjoterapia może pomóc w przygotowaniu mięśni dna miednicy do porodu, a także w ich regeneracji i wzmacnianiu po porodzie.

Ból krzyża i bioder: Problemy z mięśniami dna miednicy mogą wpływać na ból w dolnej części pleców i biodrach, a fizjoterapia może pomóc w złagodzeniu tych dolegliwości

Bolesne miesiączki: Techniki stosowane w fizjoterapii uroginekologicznej, mogą przyczyniać się do zmniejszenia napięcia mięśniowego co może pomóc w łagodzeniu bólu menstruacyjnego.