umów się online

umów się online

Nazywane inaczej medyczną akupunkturą polega na iniekcji igłą akupunkturową określonych miejsc na ciele człowieka, zazwyczaj pokrywających się z punktami spustowymi w celu wywołania reakcji skurczowej która podczas odpowiedniej manipulacji ulega zmniejszeniu i rozluźnia to cały obszar.

Taką metodą pracy możemy leczyć najróżniejsze, najczęściej występujące schorzenia takie jak:
bóle pleców
stany zapalne (łokieć tenisisty, golfisty)
zapalenia rozcięgna podeszwowego i ostrogi piętowe
zespoły bólowe
rwy kulszowe,
skręcenia, zwichnięcia

SUCHE IGŁOWANIE

Jest to autorska metoda wynaleziona przez lekarza traumatologa dr Radosława Składowskiego opierająca się na pracy z patologiami narządu ruchu. Łączy w sobie techniki pracy narzędziowej z szeregiem technik manualnych.

Piny (specjalne gwoździe) służą do nieinwazyjnego ucisku i stymulacji odpowiednich punktów na ciele w celu zniesienia napięć piezoelektrycznych. Ich ostra część pozwala na wykonywanie technik GRADU czyli regularnego, delikatnego kłucia w celu lepszego ukrwienia tkanek a także normalizacji czucia.

Drugim rodzajem przyrządów, które stosujemy w tej metodzie są KATY. Jest to narzędzie z wyglądu przypominające nóż do masła. Jest długi i tępy, więc nie rozcina skóry, natomiast jego zadaniem jest rozdzielenie sklejonych ze sobą tkanek miękkich, które bardzo często w tym mechanizmie tracą zdolność do selektywnej pracy zaburzając tym samym cały łańcuch ruchu.

Dzięki temu układ mięśniowy czy więzadłowy odbiera sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Pinopresura zalecana jest przede wszystkim przy różnych schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych, t.j.
bóle mięśniowo- powięziowe

bóle głowy
bóle kręgosłupa
stany pourazowe i pooperacyjne
ograniczenia zakresu ruchomości

PINOTERAPIA

Narzędziami jakimi pracujemy w naszym ośrodku są to głównie elementy wykorzystywane w Pinoterapii, czyli Piny (gwoździe) i KATy, aplikatory wieloigłowe oraz igły akupunkturowe wykorzystywane do technik Suchego Igłowania.

TERAPIA NARZĘDZIOWA

akupresura w fizjoterapii, wałek do igłowania, niwelowanie napięć, aplikator wieloigłowy
terapia fizjoterapeutyczna, igły w ciele, plecy, niwelowanie bólu,

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia