Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

project by MB Projekty

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

kręgosłup, ból kręgosłupa, plecy, masaż pleców, ból pleców, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, lumbago, lumbagia, rwa kulszowa, zespół bolących pleców,
kręgosłup, pacjent, ręce masażysty, tkanki, regeneracja tkanek

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu to:

-stan zapalny organizmu
-ciężkie stany w chorobach przewlekłych
-stany ostre w chorobach zapalnych
-choroby naczyniowe
-choroby nowotworowe
-choroby skóry

WSKAZANIA

Wskazania do wykonania masażu leczniczego:

-bóle, przeciążenia mięśni i stawów
-zmiany zwyrodnieniowe stawów
-stany po urazach
-przyśpieszenie regeneracji
-rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni
-blizny

MASAŻ LECZNICZY

Jednym z podstawowych zabiegów, które wykonujemy w Reha Prestige jest masaż leczniczy. Jest zalecany przez specjalistów przy dolegliwościach związanych z nadmiernym napięciem w układzie mieśniowo-powięziowym. Jest to masaż zdrowotny, którego celem jest zwiększenie dopływu krwi do opracowywanej okolicy ciała, czyli przyspieszenie przebiegu leczenia. Masaż leczniczy, to zabieg który wykorzystuje dotyk i polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Terapeuta określonym sposobem, przy dawce odpowiedniej siły i w odpowiednim tempie wykonuje ruchy powodujące poprawę ukrwienia mięśni, zmniejszenie ich sztywności, zniesienia napięcia, czyli ich rozluźnienie, bądź pobudzenie. Zabieg masażu leczniczego przynosi uczucie ulgi i odprężenia.

DLA KOGO?

Przed wykonaniem zabiegu masażu leczniczego nasi terapeuci przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat jego zdrowia, dotychczasowego leczenia, objawów, dolegliwości, czy samopoczucia. Często zdarza się, że dolegliwości bólowe w danym obszarze to jedynie skutek napięcia mięśni w innym rejonie ciała.

Z masażu leczniczego warto korzystać jako uzupełnienie prowadzonej terapii lub jako profilaktyka bólu. Najczęściej zabieg ten dotyczy bolesności kręgosłupa i zachodzi na całe plecy.  Masaż leczniczy potrafi przerwać koło bólowo-napięciowe, co uwalnia pacjenta z objawów. Stosowany jest również po urazach sportowych wywołanych intensywnym treningiem. Rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie, działa przeciwbólowo, przyśpiesza regenerację tkanek, poprawia krążenie krwi i limfy.