umów się online

umów się online

FMS (ang. Functional Movement Screen). Jest to system oceniający fundamentalne wzorce ruchowe, które leżą u podnóża naszej każdej aktywności ruchowej, czy jest to sport rekreacyjny, czy też wysiłek fizyczny na najwyższym poziomie intensywności. Ocena funkcjonalna fundamentalnych wzorców ruchowych pozwala zidentyfikować asymetrię i ograniczenia w naszym układzie ruchu. Zaburzenie tych podstawowych wzorców wpływa niekorzystnie na ekonomię ruchu, podwyższa ryzyko odniesienia urazu lub przeciążenia, zmienia odczucia proprioceptywne.
 

Ocena FMS poza identyfikacją zaburzeń wzorców i asymetrii, pozwala natychmiast ustalić kryteria i kierunki działań korygujących, które przywracają prawidłową jakość wzorców ruchowych.

poprawa stanu funkcjonalnego i wyniku sportowego,

obniżenie ryzyka urazu/przeciążenia,

identyfikacja słabych ogniw łańcucha kinematycznego,

prosty i logiczny system ćwiczeń korekcyjnych

indywidualizacja ćwiczeń korygujących

poprawa jakości ruchu

identyfikacja przyczyn i czynników urazów

Koncepcja Functional Movement System to system, którego celem jest dążenie do bezpiecznych podstaw dla aktywności ruchowych. Fundamentalne hasło "First move well, then move often" pozwala zrozumieć, że jakość ruchu jest warunkiem koniecznym do zwiększania jego ilości, a co za tym idzie czerpania więcej korzyści i satysfakcji.
 

W Reha Prestige badanie FMS wykonują nasi specjaliści przed każdym cyklem treningowym jak i również podczas treningu FizjoFit, łączącym fizjoterapię z treningiem personalnym. Rzetelny wywiad, precyzyjne określenie celów oraz wnikliwa diagnostyka funkcjonalna to nieodłączny element nowoczesnej fizjoterapii i treningu personalnego z prawdziwego zdarzenia.

Trening funkcjonalny w Gdyni - zapraszamy!

postawa, postawa w ruchu, aktywność, człowiek w ruchu, sportowiec, kręgosłup,

FMS

OCENA FUNKCJONALNA WZORCÓW RUCHOWYCH

ZALETY WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA OCENY FMS I ĆWICZEŃ KORYGUJĄCYCH W OPARCIU O KONCEPCJĘ FMS

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia