umów się online

umów się online

W fizykoterapii wykorzystywany jest często laser, wyglądem przypominający długopis. Różnica polega na tym, że na końcu ma diodę, która emituje wiązkę światła o małej mocy i różnej długości fali. Można je także kierować na pacjenta za pomocą luster.

Działanie terapeutyczne laseroterapii to; przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, usprawnienie mikrokrążenia, przyspieszenie regeneracji tkanek czy stymulacja procesów immunologicznych.

Wskazania do laseroterapii; stany zapalne tkanek miękkich, nerwobóle, mięśniobóle. rany, odleżyny, uszkodzenia i choroby skóry, stany pourazowe narządu ruchu. stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, zmiany zwyrodnieniowe, zespół cieśni nadgarstka, ostroga piętowa, dna moczanowa.

LASEROTERAPIA

Fizykoterapia jest częścią składową fizjoterapii, wykorzystuje się w niej wpływ różnych bodźców fizycznych na organizm ludzki. Mogą być to bodźce ze źródeł naturalnych (jak słońce, woda) lub wytwarzane ze specjalnych urządzeń, np. różnego natężenia prądy, laser, krioterapia. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. Fizykoterapia to zatem nowy sposób na zdrowie. Gdynia w kierunku fizykoterpi! 

Fizykoterapia w Reha Prestige to profesjonalne, indywidualne podejście, doświadczenie, wiedza oraz skuteczność. Łączymy te wszystkie elementy abyście Państwo mogli cieszyć się życiem bez bóluTerapia obejmuje diagnostykę funkcjonalną, terapię manualną, fizykoterapię, laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki, krioterapia miejscowa pod ciśnieniem, kinesiotaping, ćwiczenia z terapeutą.

Zapraszamy na profesjonalne konsultacje.

FIZYKOTERAPIA

Magnetoterapia jest formą fizjoterapii, która wykorzystuje pulsujące pole magnetyczne do stworzenia energii elektromagnetycznej. Pole magnetyczne przechodzi przez całe ciało, docierając do każdej komórki i wywołując w ten sposób różnorakie skutki biofizyczne:

-działa na struktury błon komórkowych, zmieniając ich właściwości, wznieca reakcję enzymatyczną;

-działa na kolagen, kreatynę i inne białka, pobudzając wzrost kości, a także ruch komórek;

-zmienia pH wody zawartej w organizmie, szybkość krystalizacji, stężenie rozpuszczonych w niej gazów (np. tlenu) i woda uzyskuje właściwości bakteriobójcze. Zmiany te utrzymują się do 30 godzin po zabiegu!

Najlepiej poznanym efektem jest wpływ pola magnetycznego na procesy oddychania tkankowego i regeneracji tkankowej:

-przyśpiesza rozwój tkanki łącznej i wytwarzanie blizny kostnej;

-powoduje zwiększenie przyswajania tlenu przez tkanki;

-działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, łagodzi ból.

LECZENIE POLEM MAGNETYCZNYM

Fizykoterapia obejmuje również elektroterapię. Elektroterapia opiera się na oddziaływaniu na organizm prądem o różnych częstotliwościach. W trakcie zabiegu na konkretnych partiach na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszcza się prąd. Prądy działają głównie przeciwbólowo, dochodzi też do zmniejszenia napięcia mięśni, poprawy ukrwienia, przyspieszenia regeneracji tkanek, lepszego wchłaniania się obrzęków.

Zaleca się stosowanie elektroterapii w: 

-stanach przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa

-wszystkiego rodzaju dyskopatiach

-nerwobólach

-chorobach zwyrodnieniowych stawów 

-chorobach reumatycznych

-stanach pourazowych np. złamania 

-zapaleniach tkanek miękkich

-bólach głowy i migrenach

ELEKTROTERAPIA

laseroterapia, laser, kolano, tkanki
ultradźwięki, leczenie prądem, pole magnetyczne, fizykoterapia

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia