pierwsza wizyta uroginekologiczna

umów się online

kontakt

umów się online

umów się online

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

konsultacja fizjoterapeutyczna z pacjentką nietrzymanie moczu, wyjaśnia mechanizm działania miednicy, dolegliwości bólowe miednicy, w tle schludny nowoczesny gabinet

Fizjoterapeuci uroginekologiczni - kto może się do nas zgłosić i z jakimi problemami?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest stosunkowo młodą, ale prężnie rozwijającą się dziedziną fizjoterapii. Zajmuje się przywracaniem prawidłowej funkcji oraz sprawności w obrębie miednicy mniejszej kobiety. Najbardziej powszechnymi schorzeniami z jakimi zgłaszają się kobiety są nietrzymanie moczu oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej. Statystyka wskazuje na bardzo duży odsetek kobiet borykających się z tymi schorzeniami, natomiast określenie chociażby przybliżonej liczby jest bardzo trudne, ze względu na intymny charakter problemu. Kolejną grupą pacjentek, które mogą zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego to kobiety zmagające się z bolesnym współżyciem oraz bolesnymi miesiączkami.


Specjaliści z tej dziedziny posiadają szeroki wachlarz technik, aby złagodzić albo wyeliminować dane problemy. Wbrew powszechnie panującym przekonaniom, w większości przypadków wyżej wymienione schorzenia nie „przejdą po porodzie”, nie jest to „taka nasza uroda” ani nie są to „naturalne schorzenia po porodzie lub w okresie okołomenopauzalnym”.

W zależności od stopnia dysfunkcji możliwa jest likwidacja problemu lub załagodzenie, co w dużej mierze przyczynia się do poprawy komfortu życia. Z tego względu zawsze warto podjąć terapię ze specjalistą i zaangażować się w prowadzoną rehabilitację.

Fizjoterapia po porodzie - Obejmuje okres połogowy, w którym należy skupić się nie tylko na dziecku, ale również na mamie. Będąc jeszcze w szpitalu już warto wykonywać
określone ćwiczenia, które korzystnie wpłyną na organizm. Po porodzie należy zbadać stan mięśni dna miednicy, stan funkcjonalny mięśni brzucha, ocenić i zacząć pracę z bliznami oraz pracować nad postawą ciała.

Fizjoterapia okołooperacyjna - Kiedy zmiany są na tyle zaawansowane, że konieczna jest operacja, pomocna również będzie rehabilitacja. Przygotowywać będzie ciało do zabiegu, aby po operacji było jak najmniej dolegliwości oraz żeby jak najszybciej kobieta wróciła do swojej codzienności. Natomiast po operacji fizjoterapia będzie się skupiać na przywracaniu prawidłowych funkcji oraz zapobieganie powikłaniom. W kolejnym etapie wdrażana powinna być terapia blizn, techniki zmniejszające dolegliwości bólowe oraz przywracanie równowagi napięć ciała.

Fizjoterapia w ciąży- warto się zgłosić na wizytę kiedy pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości bólowe, w celu przygotowania się do porodu, podjęcia bezpiecznej aktywności fizycznej oraz radzenia sobie ze zmianami które zachodzą w ciele kobiety.

Fizjoterapia okołomenopauzalna - coraz częściej na terapię zgłaszają się kobiety w okresie okołomenopauzalnym. Jest to czas, kiedy w sposób naturalny organizm słabnie, natomiast nie jest to czas w którym np. nietrzymanie moczu będzie normą. Warto pracować nad wydolnością i siłą mięśni, aby ich osłabienie nie postępowało lub postępowało znacznie wolniej.

Wizyta profilaktyczna - każda kobieta warto, aby się zapisała na taką wizytę w celu poznania bardziej swojego ciała, jego potrzeb oraz w celu kontroli czy wszystko jest w porządku.

Fizjoterapia w endometriozie, PCOS, SIBO


Jeżeli któryś z wymienionych wyżej problemów Cię dotyczy, zapisz się na wizytę i podejmij terapię już dziś! 

Pozdrawiam Martyna Józefczyk

Obszary fizjoterapii uroginekologicznej: