Wyróżnia nasz wszechstronne podejście. Nasze fizjoterapeutki uroginekoglogiczne przyjmują również przypadki ortopedyczne dzięki czemu przypatrzą się Twojemu problemowi z perspektywy całego ciała a nie zaburzeń tylko jednego obszaru. Cała placówka pracuje jako kolektyw, przyjmują u nas specjaliści z dziedzin takich jak fizjoterapia dziecięca, korekcja wad postawy, fizjoterapia ortopedyczna a nawet fizjoterapia stomatologiczna. Całym zespołem pomagamy naszym pacjentom jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty.

umów się online

umów się online

Fizjoterapia uroginekologiczna to dział zajmujący się leczeniem oraz profilaktyką dysfunkcji obszaru miednicy. W skład problemów z jakimi można pracować wchodzą między innymi; nietrzymanie moczu, obniżenia narządu rodnego, bóle obszaru miednicy, bolesne miesiączki oraz stosunki seksualne (dyspaurenia).

W naszej klinice fizjoterapii w Gdyni zajmujemy się również kobietami w okresie ciąży i połogu pomagając w profilaktyce i terapii bólu kręgosłupa/miednicy, rozejścia mięśnia prostego brzucha, spojenia łonowego czy innych problemów z obszaru miednicy mniejszej. Nieodłącznym elementem fizjoterapii uroginekologicznej w Reha Prestige jest również przygotowanie pacjentek do porodu, praca z bliznami po cięciu cesarskim oraz nacięciu krocza.

Zajmujemy się również edukacją kobiet w zakresie świadomości swojego ciała, budowania zdrowych nawyków, tak aby ustrzec się przed wyżej wymienionymi dysfunkcjami, które znacząco obniżają komfort życia pacjentek.

Diagnostyka uroginekologiczna wykonana przez fizjoterapeutę obejmuje ocenę wizualną postawy ciała, badanie ruchomości stawów (głównie kręgosłupa i miednicy), wybrane testy funkcjonalne mające ocenić pracę mięśni powłok brzusznych, dna miednicy i kręgosłupa. Ważnym elementem jest również badanie pracy i siły mięśni dna miednicy per vaginam (przez pochwę), które wykonywane jest tylko za świadomą zgodą pacjentki. Na tej podstawie fizjoterapeuta ma możliwość dobrania celowanych technik terapeutycznych, poprowadzenia dopasowanej edukacji pacjentki odnośnie jej codziennych nawyków, zalecanej aktywności fizycznej oraz zaplanowania odpowiednich ćwiczeń.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Reha Prestige Jakub Szymański

NIP: 5862321437

Nr Konta:

47 1090 1102 0000 0001 4287 1915

project by MB Projekty

Godziny otwarcia

pon - czw  8:00 - 20:00

pt  8:00 - 18:00

sb  10:00 - 14:00

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

FIZJOTERAPIĄ UROGINEKOLOGICZNĄ W REHA PRESTIGE ZAJMUJE SIĘ

CZY ISTNIEJĄ ĆWIENIA POPRAWIAJĄCE
JAKOŚ STOSUNKÓW SEKSUALNYCH?

ZOBACZ FILM KASI!