Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Godziny otwarcia

pon - pt  8:00 - 20:00

sb  10:00 - 14:00

kręgosłup, ból kręgosłupa, plecy, masaż pleców, ból pleców, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, lumbago, lumbagia, rwa kulszowa, zespół bolących pleców,
kręgosłup, pacjent, ręce masażysty, tkanki, regeneracja tkanek

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu to:

-stan zapalny organizmu
-ciężkie stany w chorobach przewlekłych
-stany ostre w chorobach zapalnych
-choroby naczyniowe
-choroby nowotworowe
-choroby skóry

WSKAZANIA

Wskazania do wykonania masażu leczniczego:

-bóle, przeciążenia mięśni i stawów
-zmiany zwyrodnieniowe stawów
-stany po urazach
-przyśpieszenie regeneracji
-rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni
-blizny

MASAŻ LECZNICZY

Jednym z podstawowych zabiegów, które wykonujemy w Reha Prestige jest masaż leczniczy. Jest zalecany przez specjalistów przy dolegliwościach związanych z nadmiernym napięciem w układzie mieśniowo-powięziowym. Jest to masaż zdrowotny, którego celem jest zwiększenie dopływu krwi do opracowywanej okolicy ciała, czyli przyspieszenie przebiegu leczenia. Masaż leczniczy, to zabieg który wykorzystuje dotyk i polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Terapeuta określonym sposobem, przy dawce odpowiedniej siły i w odpowiednim tempie wykonuje ruchy powodujące poprawę ukrwienia mięśni, zmniejszenie ich sztywności, zniesienia napięcia, czyli ich rozluźnienie, bądź pobudzenie. Zabieg masażu leczniczego przynosi uczucie ulgi i odprężenia.

DLA KOGO?

Przed wykonaniem zabiegu masażu leczniczego nasi terapeuci przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat jego zdrowia, dotychczasowego leczenia, objawów, dolegliwości, czy samopoczucia. Często zdarza się, że dolegliwości bólowe w danym obszarze to jedynie skutek napięcia mięśni w innym rejonie ciała.

Z masażu leczniczego warto korzystać jako uzupełnienie prowadzonej terapii lub jako profilaktyka bólu. Najczęściej zabieg ten dotyczy bolesności kręgosłupa i zachodzi na całe plecy.  Masaż leczniczy potrafi przerwać koło bólowo-napięciowe, co uwalnia pacjenta z objawów. Stosowany jest również po urazach sportowych wywołanych intensywnym treningiem. Rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie, działa przeciwbólowo, przyśpiesza regenerację tkanek, poprawia krążenie krwi i limfy.