Lokalizacja

ul. Kielecka 20

81-303

Gdynia

Kontakt

+48 574 440 811 

rehaprestige@gmail.com

Godziny otwarcia

pon - pt  8:00 - 20:00

sb  10:00 - 14:00

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ

fizjoterapeuta specjalista zajmuje się pacjentem
człowiek ćwiczący, rozciąga się, zdrowy trening
specjalista masuje pacjenta, który odpoczywa, relaks

Nasz zespół stworzył innowacyjną usługę z pogranicza treningu medycznego, fizjoterapii oraz treningu personalnego.

Czy wiesz, że noszenie plecaka na jednym ramieniu nie powoduje skrzywień kręgosłupa? Problem wad postawy jest bardziej skomplikowany niż mogło by się wydawać.

Fizykoterapia jest częścią składową fizjoterapii, wykorzystuje się w niej wpływ różnych bodźców fizycznych na organizm ludzki.

KOREKCJA WAD POSTAWY

FIZJOFIT

FIZYKOTERAPIA

FIZJOTERAPIA

fizjoterapia, rehabilitacja, badanie, stawy, ciało, kości, ból, fizjoterapeuta, rehabilitant

Fizjoterapia może pomóc pacjentowi poradzić sobie z bólem, pozwalając jednocześnie zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych. W niektórych przypadkach dzięki fizjoterapii możliwe jest uniknięcie leczenia operacyjnego. Fizjoterapia ma szczególne znaczenie dla pacjentów po różnego rodzaju urazach i wypadkach, ułatwia prawidłowe funkcjonowanie zmagającym się z paraliżem lub skutkami niedotlenienia mózgu. Jest też bardzo korzystna dla osób starszych, cierpiących z powodu problemów związanych z wiekiem. Pomaga utrzymać wewnętrzną równowagę organizmu.

Fizjoterapia jest też czasami elementem treningu sportowego. Dodatkowe wzmacnianie poszczególnych partii ciała poprzez zabiegi pozwala zwiększyć możliwości sportowców.

Choć nie sposób wymienić tutaj wszystkich zastosowań fizjoterapii- jedno jest pewne: rehabilitacja stała się standardem postępowania we wszystkich specjalnościach medycznych i nie ma bez niej nowoczesnej medycyny.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z FIZJOTERPII

Fizjoterapia jest pomocna przy schorzeniach układu mięśniowego, oddechowego, nerwowego i układu krążenia. Regularnie stosowana jest w stanie ochronić przed operacją.

Kiedyś pacjenci trafiali do fizjoterapeuty na zlecenie lekarza specjalisty, ortopedy, neurologa lub reumatologa. Dzisiaj z reguły sami się do niego zgłaszają. Fizjoterapeuci, niegdyś nazywani rehabilitantami, są dziś najczęściej wyspecjalizowani w jednej z form fizjoterapii. Współczesne oddziaływanie fizjoterapeutyczne opiera się na szczegółowym badaniu przed przystąpieniem do terapii, a następnie monitorowaniu efektów sprawności i jej ciągłym dostosowywaniu do aktualnego stanu i możliwości pacjenta.

Fizjoterapia to szerokie zagadnienie obejmujące wszelkie metody lecznicze związane ze zjawiskiem reakcji organizmu na dostarczane bodźce. Może być stosowana samodzielnie oraz jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego. 

„Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

CZYM JEST FIZJOTERAPIA?

Nasze usługi

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie pokażą się one z wybranym efektem.

Ośrodek Reha Prestige to przede wszystkim rehabilitacja

 

Leczymy; bóle kręgosłupa, barków, rwy kulszowe, barkowe, urazy sportowe, skręcenia stawów,  stany zwyrodnieniowe, wady postawy u dzieci, stany pooperacyjne, przygotowujemy do zabiegu ortopedycznego, terapia po rekonstrukcji ACL i PCL.

 

Nasi wykwalifikowani terapeuci korzystają z najskuteczniejszych metod terapeutycznych; terapia wg. Mckenziego, kinesiotaping, terapia manualna, suche igłowanie, fizykoterapia (laser, pole magnetyczne, elektroterapia, jonoforeza, krioterapia miejscowa pod ciśnieniem), masaż tkanek głębokich i dużo więcej!

 

W Reha Prestige kładziemy nacisk na trwałą zmianę nieprawidłowego wzorca ruchowego, dzięki czemu efekty fizjoterapii działają dłużej!

 

Terapia obejmuje diagnostykę funkcjonalną, terapię manualną, fizykoterapię, laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki, kinesiotaping, ćwiczenia z terapeutą